Flotowe karty paliwowe idealnym rozwiązaniem dla wielu firm

Flotowe karty paliwowe idealnym rozwiązaniem dla wielu firm

Wszystkie firmy, które posiadają całą flotę swoich pojazdów, muszą korzystać z rozwiązań pozwalających na swobodne tankowanie owych pojazdów w dowolnym momencie. Każdy kierowca potrzebuje mieć dostęp do paliwa do samochodu, którym się porusza dokładnie wtedy, kiedy tego paliwa potrzebuje. Nie może ani czekać ani przesunąć tankowania o kilkadziesiąt kilometrów. Zatem od wielu lat potrzebne były rozwiązania, które wychodziły naprzeciw wszystkim właścicielom firm posiadających flot samochodów. Bez znaczenia, czy samochodów dostawczych, osobowych czy ciężarowych. Oczywiście, w dzisiejszych czasach nie ma żadnego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, wobec czego i problem tankownia całej floty to dzisiaj tak naprawdę żaden problem. Na rynku dostępne są karty paliwowe, zwane po prostu kartami flotowymi. Służą one do tego, żeby kierowcy samochodów w firmach mogli w dowolnym momencie tankować swoje pojazdy. Wszystko zapisywane jest w wykazach tankowania a na całe paliwo wystawiana jest zbiorcza faktura, którą potem można na spokojnie uregulować. Rozwiązanie to jest po prostu idealne dla każdego, kto prowadzi firmę mającą florę swoich pojazdów.
Jeśli ktoś myśli o tym, żeby jego firma rozrosła się w zakresie transportu czy udostępniania samochodów, które wymagają okresowego tankowania, powinien pomyśleć o rozwiązaniu w postaci kart paliwowych. Bez tego nie może dzisiaj funkcjonować żadna firma powiązana z transportem albo posiadająca jakąkolwiek flotę pojazdów. Karty paliwowe pozwalają zatankować bezgotówkowo wszystkie samochody w firmie. Właściciele firmy nie muszą w tym wypadku udostępniać pracownikom pieniędzy na paliwo, ponieważ wszystko odbywa się bez pomocy pieniędzy. Kolejnym plusem kart paliwowych jest to, że wydawane przez polskie stacje benzynowe akceptowane są w wielu krajach Europy i świata, dzięki czemu tankować bezgotówkowo można również poza granicami naszego kraju. Co więcej, każde tankowanie za pomocą karty paliwowej, jest premiowane sporymi rabatami na ceny paliwa, dzięki czemu można również zaoszczędzić. Każdy właściciel firmy na pewno chciałby również na tankowaniu oszczędzać. Powinno się więc pamiętać o tym, że tankując wiele samochodów na jednym rodzaju stacji powinniśmy liczyć na rabaty. Na pewno można je wynegocjować, co dzisiaj jest zupełnie naturalną kwestią związaną z prowadzeniem biznesu.
Karty paliwowe wprowadzone zostały w ofercie polskich stacji benzynowych już kilkanaście lat temu. Początkowo dotyczyły one jedynie samochodów ciężarowych, których kierowcy mogli w ten sposób tankować bezgotówkowo prowadzone przez siebie ciężarówki. Dzisiaj kartę paliwową może mieć nawet jednoosobowa działalność gospodarcza. Wszystko rozbija się jednak o to, żeby tankowanie było jak najtańsze i, żeby każdy mógł w dowolnym momencie wlać do prowadzonego pojazdu paliwo. Rozwiązania w postaci kart paliwowych mają naprawdę ogromne plusy. Najważniejsze jest to, że stacje benzynowe wystawiają na koniec miesiąca fakturę zbiorczą, na której uwzględnia się wszystkie tankowania w obrębie danej firmy i wystawionych na nią kart paliwowych. Nawet fakt wystawienia przez koncern paliwowy tylko jednej faktury sprawia, że firma może zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Wiadomo, że to od liczby faktur do zaksięgowania zależy to, ile płaci się za prowadzenie księgowości. Mając jedną fakturę jesteśmy kolejne kilkadziesiąt złotych do przodu.
Posiadanie kart flotowych do samochodów w swojej firmie to naprawdę dobre rozwiązanie. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie kosztów tankowania dzięki rabatom a także zmniejszenie wszystkich innych kosztów obrotu gotówką oraz kosztów księgowych. Jeśli kartą flotową tankujemy za granicą unikamy również kosztów związanych z obsługą zagranicznych kart płatniczych. Każda firma powinna zainwestować w współpracę z którymś z paliwowych koncernów w zakresie obsługi flotowej większej ilości pojazdów.

Tags:

Share this post

Post Comment