GPS – zmniejszy koszty w każdej flocie

GPS – zmniejszy koszty w każdej flocie

Coraz więcej polskich firm posiada więcej aniżeli jeden samochód w firmowej flocie. Oznacza to, że polscy przedsiębiorcy wiedzą, że aby zarabiać prawdziwe pieniądze trzeba po prostu w swoją firmę inwestować. Ale inwestowanie to nie tylko wkładanie pieniędzy w coś, z czego nie koniecznie muszą przyjść określone zyski. Dlatego tym bardziej inwestowanie we flotę pojazdów wcale nie musi wiązać się z upragnionym zyskiem. Wszystko dlatego, że właściciele firm posiadających po kilka samochodów firmowych często nie mają do końca odpowiedniej wiedzy dotyczącej sposobu użytkowania tych pojazdów w ich firmach. A przecież tymi pojazdami poruszają się pracownicy. A co za tym idzie, bez odpowiedniej kontroli w firmowej flocie mogą pojawiać się koszty, których można by z łatwością uniknąć, instalując odpowiednie systemy GPS.

Pozostałą część tego artykułu kierujemy do właścicieli firm posiadających służbowe samochody a także do dyrektorów odpowiedzialnych za zarządzanie firmową flotą. Czy wiecie, że możecie zaoszczędzić co najmniej 30 procent całkowitych kosztów wydawanych na obsługę floty dzięki jednemu prostemu manewrowi, czyli zainstalowaniu systemów kontroli działających z wykorzystaniem technologii ustalania pozycji GPS? Bez względu na to, jak bardzo zaufani pracownicy wykorzystują samochody firmowe, zawsze może się zdarzyć, że będą one nazbyt mocno wykorzystywane do celów prywatnych. I chociaż wykorzystywanie aut firmowych do jazd prywatnych jest realnie dozwolone i często opłacane przez pracowników, to już wykorzystywanie firmowego paliwa do tego celu niekoniecznie.

Nawet, jeśli pracownicy mogą wykorzystywać pojazd służbowy do celów prywatnych, to powinni robić to przy założeniu, że paliwo tankują sobie sami. Mówimy oczywiście o firmach, które dysponują całkiem sporą ilością pojazdów. Jeśli firma prywatna chce udostępniać pojazdy firmowe bez konieczności tankowania samemu auta to oczywiście każdy szef w firmie może robić jak sobie życzy. Dlatego właśnie nasz artykuł jest dla tych szefów i właścicieli, którzy na swojej flocie chcą zaoszczędzić.

Zainstalowanie systemu nadzoru pojazdów w Waszej firmie od razu zadziała prewencyjnie. Pracownicy będą wiedzieć, że komuś w firmie zależy na tym, żeby pojazdy były wykorzystywane prywatnie ale uczciwie. Poza tym, zainstalowanie takiego systemu, to też ogromne możliwości sprawdzenia, jak pracują Nasi pracownicy i czy w czasie pracy nie załatwiają na przykład swoich spraw prywatnych. Dzięki takiemu systemowi sprawdzimy zatem w jaki sposób wykorzystuje się paliwo firmowe a także czas pracy.

Chcielibyśmy też zauważyć, że zainstalowanie GPS-u w samochodach uniemożliwi też potencjalnym złodziejom skradzenie samochodu. Taki lokalizator jest umieszczony w pojeździe w taki sposób, żeby znalezienie go graniczyło wręcz z cudem, co skutecznie zniechęca potencjalnych złodziei do kradzieży pojazdów. Koszty takiego systemu to około dwóch do czterech tysięcy złotych za jeden samochód. Biorąc pod uwagę oszczędności idące niekiedy w kwoty nawet do kilkuset złotych dziennie, łatwo policzyć, że zainstalowany system GPS w firmowej flocie zwróci się w niespełna rok od jego zainstalowania.

Tags:

Share this post

Post Comment