Jak samodzielnie umyć samochód?

Jak samodzielnie umyć samochód?

Z pewnością nikt nie lubi jeździć nieumytym autem. Do tego aby mieć prawdziwy połysk a także czysty samochód należy zdecydować się na wizytę w profesjonalnie myjni lub po prostu samemu umyć swoją ,,brykę”. Jeśli ktoś zamierza podchodzić do tego drugiego sposobu to tak właściwie powinien zastanowić się nad tym jak należy do tego podejść. Niezastosowanie się do odpowiedniej techniki może niestety przynosić niepowodzenie. Czy umyć samochód na własnym ogródku może każdy. Oczywiście, że tak. Aby tego dokonać należy przede wszystkim zastosować się do kilku bardzo cennych rad gdyż to właśnie one dawać mogą gwarancję błyszczącego się auta.

Najbardziej przydatne akcesoria do mycia to z pewnością wiadro wody lub jak ktoś woli mieć stały dostęp ,,do źródła czystości” powinien się tak w zasadzie zastanowić nad tym aby skorzystać z węża. Dodatkowo w swoim wyposażeniu należy posiadać odpowiednie szampony do mycia. Co raz więcej osób wybiera takie z woskiem. Aby wszystko odpowiednio wcierać z pewnością należy użyć odpowiednio ściereczki z mikrofiby. To bardzo dobry sposób na to aby w ostateczności pozbyć się niechcianego brudu po zimie. Będąc w posiadaniu takich elementów można się już śmiało zastanawiać nad tym aby zabierać się za kompleksowe mycie.

Co zrobić aby tak właściwie w sposób kompletny umyć swój samochód. Przede wszystkim należy pomyśleć o tym aby dobrać sobie właściwie miejsce. W tym przypadku należy uważać na to aby nie ,,próbować prawa” ponieważ niektóre obszary do mycia samochodu są zabronione i grożą karą. Najlepiej jest wybrać swój własny ogródek do tego aby tak w zasadzie skończyć kompletnie myć swoje auto. Mając już taką miejscówkę warto się zastanowić nad tym aby po prostu było optymalnie. Od odpowiedniej ,,placówki” może zależeć bardzo dużo. Jeśli z nieba biję duże słońce to należy zastanowić się nad tym aby po prostu takie mycie wykonać w najbardziej zaciemnionym miejscu czyli tak gdzie jest największy cień.

Każdy czasem może o tym zapomnieć aby pozamykać w swoim samochodzie drzwi i okna. Z tego powodu warto tuż przed umyciem sprawdzić dwa razy czy wszystkie zamki i szyby są pozamykane. Nikt z pewnością nie zamierza mieć u siebie nieprzyjemnej sytuacji, która związana jest z tym iż w samochodzie pojawi się niezliczona ilość wody. Należy o tym pomyśleć odpowiednio przed wymyciem swojego samochodu. Takie sprawdzenie to z pewnością rzecz wysokiego priorytetu.

Przygotowanie wiadra także należy do bardzo ważnych. Z tego powodu przede wszystkim należy zdecydować się na to aby je odpowiednio napełnić. Zalecana technika w tym systemie polega na tym aby przygotować wiaderka z letnią bądź ciepłą wodą(bez wrzątku) zalaną gdzieś od 70% do 80% a resztę już odpowiednio dolać zakrętką szamponu.

Jednak aby zabierać się do prawdziwego mycia należy cały samochód opłukać. Z tego powodu najważniejsze jest to aby po prostu zrobić to wężem ogrodowym bądź całość polać odpowiednio wiadrem(w całości napełnionym wiadrem). W taki sposób na trwale pozbędziemy się z piasku a także innych zabrudzeń, które mogliśmy nazbierać w czasie zimy.

Kolejny krok, który należy wykonać należy przede wszystkim do tego aby po prostu zabrać się za mycie samochodu gąbką z pianą. To właśnie dzięki takiej technice możemy się pozbyć największego brudu. Warto przecierać to wszystko w sposób bardzo mocny. W szczególności należy dociskać gąbkę do tych miejsc najbardziej zabrudzonych. Po tym warto wszystko spłukać wężem ogrodowym lub wcześniej przygotowanym przez nas wiaderkiem wypełnionym w całości ciepłą wodą. Do wymycia szyb sama gąbka z odpowiednim szamponem samochodowym może być niewystarczająca. Dodatkowo należy się także zdecydować na to aby po prostu dokładnie je umyć płynem do mycia szyb samochodowych. Taki zabieg trzeba wykonać zarówna na to szyby zewnętrze jak i te we wnętrzu samochodu. Jeśli to zrobimy w taki sposób to tak w zasadzie pozbędziemy się wszystkich smug z którymi niestety szampon samochodowy mógł sobie nie poradzić.

Jeśli zauważymy, że nasz samochód wyschnie już prawię w 100% należy wziąć specjalny bawełniany ręcznik albo poszukać gdzieś ściereczkę z irchy. Następnie należy wszystko wycierać do całkowitego sucha po to aby właśnie pozbyć się wszystkich zacieków oraz także innych ,,niedoskonałości” wynikających z tego mycia samochodu.

Na samym końcu aby kompletnie dopieścić swój samochód warto się zdecydować na to aby skorzystać ze specjalnego szamponu, który pomoże nam w pielęgnacji felg a także innych elementów z którymi nasz szampon z woskiem mógł sobie dostatecznie nie poradzić.

Tags:

Share this post

Post Comment