Najlepszy środek transportu na wakacyjną eskapadę

Najlepszy środek transportu na wakacyjną eskapadę

Kiedy planujemy wakacje uwzględniamy wiele różnych czynników oraz spraw, które na wybór wakacji mają największy wpływ. Wybieramy pośród dalekich podróży do zagranicznych kurortów albo wyprawą nad polskie morze. Szczególnie w tym roku i kolejnych latach ludzie wybierają kierunki polskie. Tym bardziej, że Bałtyk należy do jednych z piękniejszych europejskich kurortów. Na wakacje można też pojechać w góry albo za granice, ale jeśli chcemy pojechać własnym środkiem transportu to pole manewru przy wyborze tych wakacji mamy trochę ograniczone. Dla tych, którzy wybierają się w dalekie zagraniczne podróże jedynym dostępnym środkiem transportu jest samolot. W ostatnich latach latanie wydaje się ludziom być trochę niebezpieczne. Ale tak naprawdę jest to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu. Codziennie po niebie lata kilka tysięcy różnych samolotów i jakiekolwiek wypadki z ich udziałem to naprawdę promil. Dlatego mit o niebezpieczeństwie związanym z lataniem samolotem jest tylko mitem. Nie ma się czego obawiać, a latanie to najszybszy sposób na podróż z jednego końca świata na drugi.
Jeśli na wakacje wybieramy się nad polskie morze albo do któregoś z pobliskich kurortów europejskich środkiem transportu najczęściej jest własny samochód. Można też zdecydować się na podróż autokarem, ale komfort jest nieporównywalnie mniejszy do tego jaki mamy we własnym aucie. Podróż autokarem ma swoje plusy. Niepotrzebne jest do tego prawo jazdy, nie trzeba też męczyć się prowadzeniem samochodu. Tyle, że podróż autokaru na pewno będzie trwała o wiele dłużej aniżeli własnym samochodem. Poza tym, jesteśmy zdani na łaskę kierowców i trochę od nich uzależnieni. Musimy się też liczyć z ewentualną uciążliwością ze strony współpasażerów. Jeśli komuś to nie przeszkadza i woli taką podróż, aniżeli stres związany z jazdą własnym autem to możliwości jest wiele. Jeśli zamawiamy wycieczkę przez biuro podróży to zawsze możemy zdecydować czy chcemy jechać własnym środkiem transportu czy autokarem.
Najczęściej Polacy decydują się na wybór własnego środka transportu, a więc  wybierają się na wakacje własnym samochodem. Podróż samochodem z południa Polski nad morze to kilka godzin jazdy autem, tak więc komfort jaki mamy jest nieoceniony. Własnym samochodem można swobodnie pojechać też na południe Europy, ale podróż taka potrwa przynajmniej kilkanaście godzin, w związku z czym trzeba być przygotowanym na ewentualne komplikacje związane z podróż. Podróż do takich krajów jak Włochy czy Chorwacja wymaga też naprawdę dobrych umiejętności kierowcy, poza tym trzeba mieć świadomość tego, że najczęściej w podróż na wakacje wyjeżdża się na noc. Kiedy wybieramy się na wakacje własnym samochodem sprawdźmy go odpowiednio wcześniej. Najlepiej podjechać sobie do jakiegoś warsztatu i wykonać taki poglądowy przegląd pojazdu, ażeby wiedzieć, czy można się spodziewać jakiś problemów. Koniecznie trzeba wykonać uzupełnienie podstawowych płynów w samochodzie no i wymienić wszelkie oleje. Jadąc samochodem w dalszą trasę warto też ubezpieczyć się na czas tej podróży dodatkowym ubezpieczeniem. Warto wybrać takie, które uwzględnia w swojej polisie również ewentualny assistance na wypadek awarii samochodu. Warto sobie dobrze przemyśleć swój własny plan na wakacje. Czasem może bezpieczniej i pewniej jest zrezygnować ze swojego środka transportu i wybrać samolot bądź autokar.

Tags:

Share this post

Post Comment