Nowoczesne koleje – może warto się na nie przesiąść

Nowoczesne koleje – może warto się na nie przesiąść

Jeżeli dużo podróżujecie po Polsce albo poza granice Naszego kraju, może warto pomyśleć nad tym, czy można coś zmienić w sposobie podróżowania, tak, żeby ułatwić sobie tą żmudną czynność do absolutnego minimum. Podróże samochodem nie należą dzisiaj do najłatwiejszych, zwłaszcza, kiedy do przejechania jest cała Polska wzdłuż albo wszerz. Chociaż wszerz jest chyba zdecydowanie łatwiej. Jeśli nie jesteście prominentnymi politykami i nie macie swoich prywatnych kierowców to przejechanie z jednego końca kraju na drugi koniec Polski jest po prostu szalenie męczące. A jeżeli musicie w ten sposób pracować kilkanaście czy kilka razy w miesiącu to może warto zastanowić się nad tym, co zaproponujemy Wam poniżej. Zastanowić się nad środkiem transportu, który jest świetną alternatywą dla samochodu osobowego nawet najwyższej klasy, a podróż nim na pewno należy do wiele przyjemniejszych i bardziej komfortowych.

Mowa oczywiście o nowoczesnych kolejach, które od wielu lat są w Polsce modernizowane. Może na poziomie lokalnym, czyli wojewódzkim nie są one jeszcze tak dobrze zaplanowane, ale na trasach wiodących przez całą Polskę możemy podróżować dzisiaj najlepszymi pociągami i bardzo wygodnymi składami, które te pociągi tworzą. Jeszcze do niedawna podróż pociągiem kojarzyła się przede wszystkim z opóźnieniami i tragicznymi wręcz warunkami sanitarno–higienicznymi. Może właśnie na wspomnianych trasach lokalnych w pociągach międzymiastowych nie jest jeszcze najlepiej. Ale nowoczesne i zmodernizowane koleje pośpieszę to już zupełnie inny świat.

W ostatnich latach zmieniło się wiele i to zmieniło się na dobre. Dlatego dzisiaj podróż pociągiem błyskawicznym z południa Polski na północ to nie tylko bardzo wysoki standard podróży, duży komfort i przede wszystkim szybka podróż i dotarcie do miejsca na czas. Podróż pociągiem to dzisiaj świetna alternatywa właśnie dla dalekich podróży samochodem.

Popatrzcie tylko na to z biznesowego punktu widzenia. Podróżując w tak długą trasę autem wysokiej klasy można się liczyć z tym, że koszty paliwa to będzie przynajmniej kilkaset złotych w obie strony. Jeżeli do tego weźmiemy pod uwagę podróż w dwie strony to automatycznie koszty mnożymy razy dwa. Koszty pociągu z południa na północ, tego najszybszego i najbardziej luksusowego, to przynajmniej połowa tego, co zapłacimy za paliwo do samochodu. Wyjeżdżając w taką trasę samochodem po dotarciu na miejscu można czuć się naprawdę zmęczonym. Tak więc najprawdopodobniej nie będziemy tak dobrze skoncentrowani i wypoczęci jakbyśmy chcieli. Tym czasem podróżując pociągiem pojedziemy odrobinę dłużej, ale za to wygodni i zrelaksowani możemy całą drogę po prostu przespać.

Jadąc samochodem będziemy musieli liczyć się z tym, że jeśli zgłodniejemy to będziemy musieli stanąć przynajmniej na godzinę, żeby coś skonsumować. W nowoczesnych pociągach można podróżować i jeść jednocześnie, bo przecież wystarczy wybrać się na obiad do wagonu restauracyjnego. Zatem podróż pociągiem nie męczy, a wręcz przeciwnie. Pozwala dotrzeć na miejsce wypoczętym i naprawdę dobrze przygotowanym do biznesowych spotkać, które mamy przed sobą. To oczywiście jest tylko alternatywa, ale naprawdę warta tego, żeby chociaż przemyśleć możliwości, jakie oferuje.

Tags:

Share this post

Post Comment